El Dokuma Halı tamircisi olarak 1987 yılında sektöre atılan Ahmet BAYRAKDAR gençlik yıllarından bu yana el dokuma halı tamiri ve ipek halı tamiri ve buna benzer bütün dünya halılarını profesyonel olarak tamir ve bakım yapabilmektedir. Orijinal veya dikme saçak olsun, boya karışımları ve çürümeler konusunda olsun günümüzün üstadı konumundadır. Halı tamiri sektöründeki bu başarılarını genç yaşına rağmen yeni nesile taşımayı başarmış ve yüzlerce uzman restorasyon personeli yetiştirmiştir. Bilgi dipsiz bir kuyudur düstürunu asla bırakmayan USTA Ahmet BAYRAKDAR, halısı ile ünlü olan tüm ülkelerin uzman restorasyoncuları ile de temas kurmuş ve ülkeler arası kültür alış-verişinde büyük katkılar sağlamıştır.

Kendini bilinçlendirme programlarını asla bırakmayan Ahmet BAYRAKDAR, maalesef gelişen teknolojiler karşısında, sektörden rant elde etmek isteyen ve sanal medyaları kullanarak o güzide tarihi değerlerde olumlu iyileştirmeler yerine daha da fazla hasar açan tüm bilinçsiz tamirci sıfatlarıyla da mücadeleyi bırakmamıştır.

Mutavazi atölyesinde asırlık halılar, bir çok ülkeden gelen çözümü mümkün olmayan halıların ıslahatı O’ nu otorite koltuguna oturtmuş ve günümüzde rant için değil kültürel katkı için gözünün nurunu mesleğine akıtarak ekonomik katkılar sunnmaya devam etmektedir. Sektörün tüm sırlarını birde Ahmet BAYRAKDAR Usta’nın ağzından dinleyip ilmeklerine şahit olmak için mutlaka atölyesine misafir olmalı ve o hiç eksik olmayan tarihi “ocak çayı”nın keyfini yaşamalısınız.  “Hatta benden bir sır; terasına çıkıp Sultan Ahmet manzarasının büyüleyici etkisini, birde oradan hissedin”